Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
EĞİTİM: Derneklere “derbis” Anlatıldı - Çarşamba, 10 Nisan 2013 08:49
EKONOMİ: 55 bin kişi taşındı şimdi büyükşehir olacak - Perşembe, 07 Mart 2013 13:47
ETKİNLİK: 5.ORDULULAR SEVGI SOLENI - Çarşamba, 13 Şubat 2013 14:11
TARİH: Ordu'lular Eyüp'de Buluştu - Pazartesi, 06 Ağustos 2012 09:00
KÜLTÜR VE SANAT: Ahmet Poyraz Ordulular’la Bir Araya Geldi - Çarşamba, 27 Haziran 2012 14:11
ETKİNLİK: Çekmeköy Ordulular dan gövde gösterisi - Çarşamba, 27 Haziran 2012 14:07
ETKİNLİK: Çekmeköy Ordulular Derneğinin Keşkek Gecesi - Çarşamba, 27 Haziran 2012 13:57
TURİZM: Aybastı Küçükyalılar Piknik Şölen resimleri - Pazartesi, 21 Mayıs 2012 20:35
YÖRESEL: FESHANE’DE REKOR KIRDIK - Pazartesi, 07 Mayıs 2012 19:57
ETKİNLİK: ORDEF, Somali’de Hayır Çeşmesi yaptırdı - Perşembe, 24 Ocak 2013 19:50
Blue Grey Red

İstanbul Feshane'de "Ordu Tanıtım Günleri" Etkinliği Başladı


İstanbul'da yaşayan Orduluların kurdukları derneklerin katılımıyla 2006 yılında oluşturulan Ordu Dernekler Federasyonu(ORDEF)'nun, Ordu'yu her yönüyle tanıtmak, gurbette yaşayan Ordulular ile sılada yaşayan Orduluları bir araya getirmek amacıyla İstanbul Feshane'de düzenlediği "Ordu Tanıtım Günleri" etkinliği başladı.


İstanbul'un Eyüp ilçesindeki Feshane'de başlayan "Ordu Tanıtım Günleri" etkinliğine, Vali Orhan DÜZGÜN, AK Parti Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili İdris Naim ŞAHİN, Ordu Milletvekilleri Enver YILMAZ, Ayhan YILMAZ, Mustafa HAMARAT, Ordu Belediye Başkanı Seyit TORUN, Eyüp İlçe Kaymakamı Osman KAYMAK, Eyüp Belediye Başkanı İsmail KAVUNCU, ORDEF Genel Başkanı Sabri ÇELEBİ, Milletvekili adayları, ilçe kaymakamları, ilçe ve belde belediye başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, sanayici ve işadamları ile çok sayıda davetli topluluğu katıldı.

ORDEF Halk Oyunları ekibinin folklor gösterisiyle başlayan "Ordu Tanıtım Günleri" etkinliği açılış töreni, protokol konuşmaları ile sürdü. "Ordu Tanıtım Günleri" etkinliğine evsahipliği yapan ORDEF Genel Başkanı Sabri ÇELEBİ, açılış töreninde ilk konuşmayı yapan kişi oldu. ORDEF Genel başkanı Sabri ÇELEBİ yaptığı konuşmada, "Ordu'nun sesini duyurmak, Ordulunun sosyal, kültürel etkinliklerini herkese duyurmak için gönlümüzün derinliklerinden gelen kalbi duygularla ve Ordu Valisi Sayın Orhan DÜZGÜN'ün bizleri cesaretlendirmesiyle bu etkinliği düzenledik. Bu etkinliğin amacı, Ordu'da yaşayan Ordulular ile Marmara'da yaşayan Orduluları, medeniyetlerin beşiği, güzel İstanbul'da bir araya getirmektir. Gönül bağı ile doğduğu yerlere bağlı olan bizler ve bizim çocuklarımız, bu gönül bağımızı hiç koparmadan yaşamaya ve gurbetle sıla arasında köprü olmaya devam edeceğiz. Bizler, 81 ilden gelerek İstanbul'da yaşayan dostlarımızla, komşularımızla İstanbul hemşeriliği oluşturduk. Bu nedenle Ordulu hemşerilerimizle olduğu gibi İstanbullu hemşerilerimizin de gönüllerinde köprü kurmak istiyoruz. Ordu'muzun güzelliklerini, yaylalarını, sahillerini, misafirperverliğini, keşfedilmemiş bir turizm cenneti olduğunu, duyurmak ve tanıtmak istiyoruz" dedi.

Ordu Belediye Başkanı Seyit TORUN da açılış töreninde bir konuşma yaparak şunları söyledi: "Tarihe ev sahipliği yapmış ve Ordulu insanların yoğun olarak bulunduğu bu kentte bulunmaktan, en fazla Ordulu insanın bir arada olduğu İstanbul'da hemşerilerimizle bir araya gelmekten mutluyuz. Teklif geldiğinde tereddütsüz kabul ettik. Ordu Belediyesi Ordu'nun tanıtımı için üzerine düşen her şeyi yapmaya hazırdır. Burada tanıdık yüzleri görmek ve hemşerilerimizle bir arada olmak son derece sevindirici. İnanıyorum ki Ordu bu tür etkinliklerle kabuğunu kırarak önce kendisini Türkiye'ye ardından da dünyaya tanıtacaktır. Böyle organizasyonlar turizmi kendine hedef olarak belirlemiş olan Ordu için bir domino etkisi yapacaktır."

Açılış töreninde Eyüp Belediye Başkanı İsmail KAVUNCU da bir selamlama konuşması yaparak, "Eyüp'te sizleri ağırlamak bizler için büyük bir mutluluk. Yurdumuzun her köşesi ayrı bir güzel. Bu güzellikleri tanıtmak ve kültürleri yaşatmak çok önemli. Bu anlamda tanıtım günleri de çok önemli. Ordunun güzelliklerini ve zenginliklerini İstanbullulara tanıtmanız ve göstermeniz heyecan verici. Her zaman Eyüplüler olarak yanınızdayız" dedi.

AK Parti Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili İdris Naim ŞAHİN de açılışta yaptığı konuşmada, "Burası Eyüp Sultan, dünyanın en saygın en kutsal mekânlarından biri. Sıradan bir yerde değiliz. Yaptığımız işler sıradan işler değil, İlimiz ve coğrafyamız adına bugün buradayız. Turizm çağımızın bir gerçeği ve önemli yaklaşımıdır. Sayın Valimizin ve Belediye Başkanımızın ifade ettiği gibi biz Ordu'muzu tanıtmaya çalışıyoruz. Ulaşım yollarımız gelişti. İstanbul, Ankara'dan ordumuza daha rahat ve konforlu gitme şansına sahibiz. Bundan sonra iki ya da üç sene içinde Avrupa'dan, İstanbul ve Ankara'dan Ordumuza çok daha hızlı ve güvenli gitme şansına sahip olacağız. Havaalanımızla daha ileriye gideceğiz. Bağlantı yolları tünelleriyle Ordu daha da ileriye taşınacak. Ordumuzun rüyalarını tek tek hayata geçiriyoruz. Tanıtım günlerinde bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi. İdris Naim ŞAHİN konuşmasını şöyle sürdürdü; "İlimiz adına coğrafyamız adına, insanımız adına, bir şeyleri unutmadığımızı bir şeyler yapmak istediğimizi ve bunu birlikte yapmak istediğimizi ortaya koymak üzere bugün buradayız. Bütün hemşeriler olarak, ilimizi tanıtmaya, sevdiğimiz ilin insanlarını başkalarına anlatmaya gayret ediyoruz. Turizm ve tanıtma, çağımızın bir gerçeği. Biz, Ordu'muzu, ilçelerini, beldelerini, bütün köşelerini tanıtmaya çalışıyoruz. Ordu, karayolu ve havayolu itibariyle hızlı ulaşılabilir bir yer olma özelliğine kavuşacak. Konaklama tesisleri açısından il merkezimizde yeni otel inşaatları başlamıştır. Bu yolda Sayın Valimize, Belediye Başkanlarımıza, ilimizde taş üzerine taş koyan herkese, bütün kamu çalışanlarına, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

"Ordu Tanıtım Günleri" etkinliğinin açılış töreninde konuşan Ordu Valisi Orhan DÜZGÜN de; "İlimizi tüm Türkiye'de ve tüm dünyada tanıtmak amacıyla Ankara'da başlayan tanıtım günlerinin bugün ikincisini yapıyoruz. İlimizi, bütün ilçeleri ve beldeleri ile beraber, doğal ve tarihi güzelliklerini, yaylalarını tanıtmak amacıyla geçtiğimiz 1 yıl içerisinde gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışında düzenlenen fuarlarla katıldık. Bu tanıtım fuarlarının Ordu'ya olumlu etkilerini görmeye başladık. Ulaştırma Bakanlığımızın yatırım programına alınan Ordu-Giresun Havaalanının yapımından sonra Ordu'nun uzaklara daha yakın olacağına, gelen turistin daha çok artacağına inanıyorum" dedi.

Orduluların doğdukları yerleri unutmadıklarını söyleyen Vali Orhan DÜZGÜN, "İstanbul da yaşayan Ordulular, İstanbul'da en fazla nüfusa sahip 3. il konumunda. Orduluların yaz dönemlerinde Ordu'ya geldiklerini, birkaç haftalarını Ordu'da geçirdiklerini görmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum. Çünkü pek çok ilden pek çok kimse bugün İstanbul'da yaşıyor. Ama birçoğunun yıllardır memleketlerine gitmediklerini, görmediklerini biliyorum. İstanbul'da yaşayan Ordulular da ise memleketleri ile ciddi bir bağ olduğunu, Ordu'ya sık sık gelip gittiklerini görmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum. Bundan dolayı değerli hemşerilerime teşekkür ediyorum. Bir ilde turizmin hareketlenmesi için öncelikle o ildeki hemşerilerin o bölgeye sahip çıkmaları, orayı görmeleri gerekiyor. Tanıtım günleri bunlar için iyi bir vesile" diye konuştu.

Daha sonra Vali Orhan DÜZGÜN, Milletvekilleri, protokol mensupları ve diğer davetlilerin katılımıyla "Ordu Tanıtım Günleri" etkinliğinin açılış kurdelesi kesilerek, ilçe kaymakamlıkları, belediyeler ve özel sektör kuruluşlarınca açılan stantlar gezildi.

Vali Orhan DÜZGÜN, Milletvekilleri ve diğer davetliler, "Ordu Tanıtım Günleri" etkinliği çerçevesinde Feshane'de açılan 150'ye yakın standı gezdiler.

Öte yandan, "Ordu Tanıtım Günleri"nde, Ordu'nun doğal güzellikleri ile ön plana çıkan mesire ve gezi alanlarının tanıtımı, Ordu ilimizin tarihi derinliği, ticari ve sanayi hayatı, yeni ticari açılımlar, turistik değerleri, yöresel mutfak ve damak tadı, tarım ve tarımsal ürünler, otel ve turizm acentelerinin tanıtımı yapılacak.

Fuar konseptinde gerçekleştirilen ve 17 Nisan 2011 tarihinde kadar sürecek "Ordu Tanıtım Günleri" etkinliği kapsamında çeşitli sanatsal ve kültürel faaliyetler de gerçekleştirilecek.
 


           

ORDEF'TEN TV 52'YE ZİYARET


 Mavi karadeniz Tv'ye ORDEF ÇıkarmasıETKİNLİK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

EĞİTİM

Derneklere “derbis” Anlatıldı

Derneklere “derbis” Anlatıldı

Ordu Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü, Ünye’deki derneklere “Dernekler mevzuatı ve uygulaması”...

10 April 2013 Devamını oku...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

KÜLTÜR VE SANAT

Ahmet Poyraz Ordulular’la Bir Araya Geldi

Ahmet Poyraz Ordulular’la Bir Araya Geldi

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz Ordu İli Aybastı İlçesi Kayabaşı Köyü Derneği’ni...

27 June 2012 Devamını oku...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com